Background Image

O naszej firmie

HISTORIA FIRMY

Historia firmy «Wiener Kaffee» - jednego z największych producentów kawy w Ukrainie - bierze swój początek w przełomowym okresie naszej historii, kiedy to stary system gospodarczy zawalił się i narodziła się nowa era prywatnej przedsiębiorczości. Firma przeszła trudną drogę od malutkiej spółdzielni entuzjastów u zarania niepodległości Ukrainy, poprzez ciężkie lata 90-te - do dużego producenta, który dziś zajmuje czołowe pozycje na ukraińskim rynku kawy naturalnej.

Przez ćwierć wieku swojego istnienia, najpierw jako spółdzielnie produkcyjna «Santos», od 1992 r. - jako wspólne ukraińsko-austriackie przedsiębiorstwo «Wiener Kaffee», założycielami którego zostali «Santos» (Lwów) i APC Agentura handlowa (Wiedeń), a od 1999 r. - jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością «Wiener Kaffee», firma zajmuje się przetwarzaniem i sprzedażą kawy.

Firma «Wiener Kaffee» wykonuje pełny cykl przetwarzania zielonej kawy, a także jest jednym z największych importerów zielonej kawy na Ukrainie oraz posiada ma bardzo obszerny asortyment kawy różnych gatunków i krajów pochodzenia. Dla maksymalnego zadowolenia potrzeb klientów stale podtrzymuje się stabilnie duży asortyment, który liczy około 70 monogatunków o łącznej masie ponad 150-200 ton zielonej kawy.

Obecnie Sp. z o.o. «Wiener Kaffee» należy własne terytorium w m. Lwowie. Są tu rozmieszczone budynki administracyjno-biurowe oraz moce produkcyjne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 2000 m2. Proces produkcyjny na przedsiębiorstwie jest zautomatyzowany, a wydajność wynosi do 350 ton kawy miesięcznie.

Firma stale aktualizuje sprzęt i wprowadza nowe technologie produkcji. Proces produkcyjny jest wykonywany i kontrolowany przez wysoko wykwalifikowanych pracowników na wszystkich etapach produkcji (prażenie, pakowanie, konserwacją urządzeń itd.). Członkowie zespołu systematycznie odwiedzają międzynarodowe ragi branżowe, zapoznają się z nowościami w sferze produkcji kawy i sprzętu kawowego za granicą, szczególnie we Włoszech, oraz przejmują doświadczenie zagranicznych kolegów.

Za czas swej działalności, firma nieraz była odznaczona przez Klub Pakowaczy Ukrainy odznakami «Gwiazda opakowania Ukrainy» za opracowanie ciekawych i oryginalnych opakowań do kawy. W 1999 roku na Światowym Konkursie Opakowań «World Star» w Argentynie, nasze opakowanie (z panoramą Lwowa 1826 roku) było uznane za jedno z najlepszych opakowań na świecie w nominacji «Napoje bezalkoholowe».

Nasi klienci znajdują się we wszystkich regionach Ukrainy, wśród ich, oprócz konsumentów końcowych, jest również wiele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw - producentów artykułów spożywczych. Sprzedaż kawy jest realizowana poprzez sieć hurtową i detaliczną przez prywatnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli handlowych w regionach, którzy z kolei współpracują z małymi i dużymi sieciami handlowymi, a także z sieciami kawiarń, restauracji itp.

Firma «Wiener Kaffee» przestrzega zasad jakości i profesjonalizmu na wszystkich etapach pracy z kawą. Stale doskonalimy się i pracujemy nad rozszerzeniem asortymentu gotowych produktów dla zadowolenia najbardziej wymagających klientów. Naszym inspiratorem i patronem jest legendarny Ukrainiec, pochodzący z obwodu lwowskiego, który wszedł do historii światowej kultury kawowej – Jerzy Kulczycki. Robimy wszystko, aby kultura spożywania kawy na Ukrainie rozwijała się na wysokim poziomie, zachowujemy i mnożymy tradycje kawowe, podarowane nam przez historię.

image
© . Wiener Kaffee. All rights reserved.